دانش پزشکی

شرح بیماریهای رایج و پاسخ به سوالات پزشکی بازدید کنندگان

درمان های رایج و موثر اختلالات نعوظ و کوچکی الت مردانه

 

نوع درمان

نکات مثبت نحوه درمان
( advantage )

نکات منفی نحوه درمان
( Disadvantage )

مشاوره با متخصص مشکلات جنسی و يا روانپزشک

بدون جراحی، کمک به شناخت مشکل و ايجاد رابطه خواهد شد. طول درمان و هزينه آن مشخص نيست و درصدهای موفقيت متغير است. در افراد دچار ناتوانی به علل فيزيولوژيک موثر نمی باشد.
قرص يوهيمبين بدون جراحی و درد . ممکن است باعث افزايش ميل جنسی در افراد سالم گردد. مشخصا موثر نيست و تفاوت چندانی با دارونما (Placebo ) ندارد. مدت زمان طولانی بايد استفاده شود و دارای عوارض جانبی ( ايجاد عصبانيت ) متعددی است.
درمان جايگزينی هورمونی

بدون جراحی و بدون درد، ممکن است باعث افزايش ميل جنسی شود.

تنها در افرادی که دچار کاهش شديد سطح تستوسترون خون هستند ( افرادی که صفات ثانويه جنسی در آنها وجود ندارد) موثر می باشد. باعث بزرگی پروستات، تخريب کبد و احتباس آب در بدن می گردد. بخصوص در افراد با سطح تستوسترون طبيعی ممکن است آنها را در ريسک ابتدا به سرطان پروستات قرار دهد
قرص سيلدنافيلد ( وياگرا ) بدون جراحی و درد، در حدود %70موارد موثر می باشد. هزينه بالايی دارد. استفاده از آن در افرادی که نارسايی قلبی داشته و از ترکيبات نيترات استفاده می کنند ممنوع است. در همه افراد موثر نيست و دارای عوارض جانبی بوده و حتی مواردی از مرگ ناگهانی نيز گزارش شده است.
باعث افزايش ريسک سکته قلبی در افراد بالاتر از 50 سال می گردد و استفاده از آن در افراد زير خطرناک است.
{ مبتلايان به نارسائی قلبی، گرفتگی عروق قلب تست ورزش مثبت فشار خون پائين تر از90/50 ميليمتر جيوه، حجم خون پائين و فشار خون بالاتر از 170/110 ميليمتر جيوه (که از داروهای متعدد استفاده می کنند)، انژينهای قلبی، اريتمی قلبی، سابقه سکته قلبی و يا مغزی، کور رنگی }
سال گذشته مرگ 130 نفر در ايالات متجده در ارتباط با استفاده از دارو ثبت شده و هم اکنون استفاده از آن در بيماران قلبی به عنوان يک روش درمانی مطمئن (Safe Sex) به طور بسيار قوی زير سئوال رفته است.
حتما بايد با تجويز پزشک استفاده شود. و در افرادی بالاتر از 50 سال بايستی پس از مشاوره با متخصص قلب و عروق و تست ورزش تجويز گردد.
قرص زير زبانی اپومورفين در حدود %50 افراد موثر می باشد. پر هزينه و دارای عوارض جانبی (تهوع، سرگيجه، تعريق، بی خوابی و ...) می باشد و هنوز توسط FDH تاييأ نشده است.
دستگاه واکيوم همراه


 

بدون جراحی و درد، موفق ترين ، موثرين و مقرون به صرفه ترين روش درمان برای انزال زودرس، ميکروپنيس، ناتوانی جنسی می باشد که شانس موفقيت آن در حدود 98% تا100% است و مورد تاييد FDA می باشد.

نياز به آموزش و همکاری دقيق بيمار دارد. در افرادی که همسر باکره دارند درمان اوليه نمی باشد. (اين افراد می بايستی به توصيه های دقيق پزشکان گروه مهندسی پزشکی همراه توجه کامل بنمايند) کمتر از %1 از افراد ممکن است دچار غش (Shok Vasovageal) گردند که پس از استفاده مکرر برطرف خواهد شد.
(عدم موفقيت آن بعلت ناآشنايی و استفاده نادرست از آن است)

تزريق آمپول به داخل آلت تناسلی

بدون جراحی، در حدود %65 موارد  موفقيت آميز است. بشدت دردناک است. بايد توسط پزشک مجرب تزريق شود. بيش از دوبار در هفته نمی توان از اين روش استفاده کرد. می تواند باعث فيبروز آلت و نعوظ طولانی مدت شود که حتی نياز به جراحی خواهد داشت. توسط FDA تاييد نشده است.

جراحی های عروقی

تنها در افرادی که فاقد هرگونه ريسک فاکتور ( صدمه عصبی، سيگار، ديابت، فشار خون، سن بالا ... ) می باشند ممکن است موثر باشد ( البته در صورتيکه در بررسی های قبل از عمل تشخيص مشکل عروق ثابت شده باشد. )

بين %50-%40 موفقيت ديده شده است. (که درصد قابل قبولی نيست). يکنوع عمل جراحی می باشد. و فيبروز پس از عمل باعث کوچکتر سدن آلت می گردد، هرچند بسته شدن وريدها نقش مهمی در ايجاد حالت نعوظ دارد ولی همگان با اين نظريه موافق نيستند که بستن وريدها موثر و يا منطقی باشد، به سه دليل :
1 - عضلات صاف ديواره وريدها نقش به سزائی در عملکرد انسدادی اين وريدها دارند که افتراق بين اختلال در عملکرد اين عضلات و عملکرد دريچه ای آن امکان پذير نيست.
2- بدليل نبودن روش دقيق ارزيابی وريدهای آلت جهت بررسی بيماری نشت وريدی (venous leakage)  ميزان موفقيت پس از اين عمل جراحی نيز قابل پيش بينی نيست و به مرور زمان تاثير درمانی آن کاهش می يابد.
3- نحوه بستن وريدها و نتايج حاصل از آن توسط پزشکان مختلف بسيار متفاوت است. در نهايت بستن وريدها بعلت عدم موفقيت طولانی مدت توسط صاحب نظران توصيه نمی شود.

پروتز آلت

آخرين روش درمانی در صورت عدم موفقيت در روشهای ديگر است ( در کمتر از %5 موارد کاربرد دارد. )

نياز به جراحی دارد و تهاجمی ترين روش درمان است. در 10% -5% موارد پس از گذشت 5 تا 10 سال دچار عفونت، پس زدگی و اختلال در عملکرد خواهد شد که در اين صورت پروتز بايد از بدن خارج گردد. پرهزينه ترين روش درمان است. باعث تغييرات غير قابل برگشت در ساختمان آلت شده که انجام روشهای درمانی ديگر را غير ممکن می سازد. در مقايسه با واکيوم اندازه آلت 20 تا %30 کوچکتر است.


لازم به ذکر است پس از قرص سيلدنافيل (بسيار پرهزينه بوده و دارای عوارض جانبی متعدد می باشد و رد تمام افراد قابل استفاده نيست) استفاده از دستگاه واکيوم شايع ترين درمان مورد استفاده در کشورهای ديگر. اين روش درمانی بی خطرترين، مؤثرترين موفق ترين و مقرون به صرفه ترين روش درمان است.

مرجع جدول بالا کتاب کمپبل اورولوژی چاپ هشتم می باشد.

دستگاه واکيوم "همراه"
دستگاه واکيوم همراه وسيله ای است پزشکی با طراحی منحصر به فرد که باعث ايجاد نعوظ بصورت طبيعی می گردد.
درمان تاتوانی جنسی با دستگاه واکيوم يکی از سه روش استاندارد قابل قبول از طرف انجمن اورولوژی امريکا است که موثر، بی خطر می باشد.

 

سيستم دستگاه جديد واکيوم "همراه"
از موارد ناتوانی جنسی ذکر شده ميتوان کاهش جريان خون به آلت تناسلی و يا فقدان قدرت نگهداری خون در آلت را نام برد. اين دستگاه با تقليد از مکانيسم طبيعی نعوظ طراحی شده و قادر به ايجاد توانايي در بروز و نگهداری حالت نعوظ برای انجام امور جنسی بوده و فرد نيازی به استفاده از دارو ندارد. برای ايجاد حالت نعوظ آلت درون محفظه شيشه ای قرار گرفته و با ايجاد خلاء توسط پمپ، جريان خون آلت افزايش يافته و حالت سفتی ايجاد می شود. سپس حلقه فشاری  در قاعده آلت قرار می گيرد که مانع از خروج خون داخل آلت گرديده و نعوظ ختی پس از برداشتن محفظه شيشه ای همچنان حفظ خواهد شد. اين حالت نعوظ را می توان برای مدت حداکثر سی دقيقه نگاه داشت و هر چند بار که بيمار نياز داشته باشد ميتوان آنرا تکرار نمايد. پس از برداشتن حلقه فشاری و برگشت خون، آلت به حالت طبيعی و اوليه خود باز خواهد گشت. دستگاه به سادگی جايگزين حالت طبيعی نعوظ شده و يکی از بهترين راههای درمان ناتوانی جنسی در مقايسه با داروها، هورمونها و يا جراحی می باشد. اين دستگاه بطور کاملا موثر و موفقيت آميزی برای ايجاد حالت نعوظ در بيماران ديابتی، بيماريهای عروقی، صدمات نخاعی، اسکلروز متعدد، جراحی پروستات و ناتوانی های جنسی ناشی از مشکلات روحی روانی، به دنبال درمان دياليز، اشعه درمانی، جراحی و آسيب های وارده به لگن مورد استفاده قرار می گيرد. دستگاه واکيوم همراه بدليل عوارض بسيار ناچيز و کارايی بسيار خوب در بيماران، مورد توجه روز افزون قرار گرفته است. ادامه استفاده از دستگاه باعث افزايش اعتماد به نفس خواهد گرديد.
لازم به ذکر است پس از قرص سيلدنافيلد ( اين قرص بسيار پرهزينه بوده و در تمام افراد قابل استفاده نيست و در افراد با مشکلات قلبی ممکن است خطر ناک باشد ) استفاده از دستگاه واکيوم شايع ترين درمان مورد استفاده در کشورهای ديگر است. اين روش درمانی بی خطر ترين، موثرترين و مقرون به صرفه ترين روش درمان است. درد ناشی از استفاده از آن که در درصد کمی از بيماران ممکن است وجود داشته باشد به مرور زمان برطرف می گردد. بطور متوسط دو هفته زمان برای مسلط شدن بيمار به نحوه استفاده از دستگاه لازم است. زمان لازم برای ايجاد نعوظ کامل بطور متوسط 5/2 دقيقه می باشد و انزال در 75% بيماران خارج می گردد و در اغلب بيماران باعث بهبود ارتباطات زناشويی می گردد. در مقايسه با پروتز آلت بسيار ارزانتر، دارای عوارض کمتر ( جراحی پروتز وضعيت آلت را برگشت ناپذير می سازد ) می باشد و در تمامی موارد ناتوانی جنسی سودمند است و همين امر است که باعث استقبال زياد بيماران شده است. خوشبختانه تا کنون گزارشی در مورد عوارض شديد مثل تنگی مجرا و فيبروز آلت در استفاده صحيح از دستگاه وجود نداشته است. بهتر است به هنگام استفاده از دستگاه بيمار از همسر خود کمک بگيرد و هر دو در استفاده از دستگاه همکاری نمايند چرا که اين همکاری باعث بهتر شدن روابط جنسی و مقبوليت آن خواهد گرديد.

ديگر موارد استفاده از دستگاه واکيوم همراه

در افرادی که بمدت کافی قادر به حفظ نعوظ نباشند
مدت زمان حفظ نعوظ آلت می بايستی به اندازه ای باشد که تا پايان مقاربت جنسی ادامه يابد و در صورتی که زمان آن از زمان مورد توافق زوجين کمتر باشد باعث عدم رضايت جنسی، افسردگی و سرخوردگی خواهد شد لذا استفاده از دستگاه واکيوم همراه در اين زمينه می تواند پاسخگوی خوبی جهت رفع اين مشکل باشد.

ميکروپنيس
در افرادی که آلت کوچکتر از اندازه طبيعی دارند استفاده از اين دستگاه جهت فيزيوتراپی و افزايش اندازه آلت موثر می باشد که در مقالات متعدد موجود در شبکه اينترنت ذکر شده است ( باعث افزايش طول آلت تا حدود 5/7 سانتی متر و قطر آلت تا حدود 4 سانتی متر می گردد ) که البته اين تاثير بستگی به ميزان تمرين شخص و مدت فيزيوتراپی آلت خواهد داشت.
افزايش اندازه آلت توسط دستگاه واکيوم "همراه" بطور يکنواخت خواهد بود و شکل و ظاهر آلت بطور طبيعی حفظ خواهد شد. گروه مهندسی پزشکی همراه جهت درمان ميکروپنيس دارای محفظه های شيشه ای مختلف از نظر اندازه برای افزايش طول و قطر به طور جداگانه می باشد که بايستی توسط پزشک تجويز گردد. لازم به ذکر است که گاهی می بايستی از نظر هورمونی بررسی شود.

زود انزالی
تعريف : رخ دادن انزال قبل از اينکه طرفين به اوج لذت جنسی برسند و اين مورد باعث عدم رضايت شريک جنسی در اين ارتباط دوطرفه شده باشد.
زود انزالی نوعی ناتوانی جنسی محسوب می شود و يکی از شايعترين مشکلات جنسی مردان می باشد که ميزان شيوع آن از 35% تا %40 در مقالات متعدد پزشکی ذکر شده است، که ممعمولا حدود 2-1 دقيقه طول می کشد.
در هنگام استفاده از دستگاه واکيوم همراه بدليل وجود حلقه فشاری در انتهای آلت نعوظ حتی پس از انزال باقی مانده و تا زمانی که حلقه در قاعده آلت قرار دارد مانع برگشت آلت تناسلی به حالت عادی می گردد. در طول مدت نزديکی در صورتی که حتی پس از مدت 20 تا 30 دقيقه زوج مونث به اوج لذت جنسی نرسيده باشد می بايستی علت آنرا در زوج مونث توسط روانپزشک جستجو کرد.
درمان زود انزالی به يکی يا هر سه روش زير ميسر می باشد :
الف ) رفتار درمانی
ب ) دارو درمانی
ج ) استفاده از دستگاه واکيوم همراه ( و يا روشهای ديگری که حتی پس از انزال نعوظ حفظ گردد )

دستگاه واکيوم همراه پس از مدتی باعث بهبود کيفيت نعوظ و قوام آلت می گردد.
جهت اطلاعات بيشتر به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه شود.

استفاده از دستگاه در افراد ميکروپنيس ( جهت بزرگ کردن آلت )

دستگاه دارای يک سيلندر شيشه ای می باشد که در 90% افراد بطور معمول از اين اندازه استفاده می شود. در صورت نياز به استفاده از سايزهای ديگر با مراجعه به جدول سايز محفظه شيشه ای سفارش آنرا به صورت مجزا به دفتر مرکزی بدهيد. هزينه محفظه شيشه ای و ارسال آن بصورت جداگانه محاسبه می گردد. بنابراين اندازه سيلندر مورد نظر را بدقت انتخاب کرده و در صورت مشکل با دفتر مرکزی تماس حاصل نمايند.
برای در خواست سيلندر دلخواه محيط آلت را در حالت نعوظ اندازه گيری کرده و به جدول سايز محفظه مراجعه نماييد برای اندازه گيری نواری را بدور قائده آلت خود بپيچيد و پس از اندازه گيری دقيق محيط آلت آنرا روی خط کش قرار داده و اندازه آنرا برحسب سانتی متر با نزديکترين اندازه در جدول مربوطه مطابقت دهيد تا قطر سيلندر مورد نظر شما پيدا شود. اين روش دقيق تر از پيچيدن خود خط کش بدور آلت می باشد.

قطر داخلی سيلندر
( برحسب سانتی متر )
2/1 3/1 4/1 5/1 6/1 7/1

اندازه محيط آلت
( برحسب سانتی متر )
7 10 13 16 19 22

البته ممکن است شخص جهت استفاده از دستگاه برای بزرگ کردن آلت نيازمند سيلندرهای شيشه ای با اندازه های متفاوت باشد که می بايستی اندازه آنرا سفارش دهد. البته اين کار می بايستی پس از اينکه سيلندر مورد نظر حداکثر تاثير خود را روی آلت گذاشت انجام شود و آلت می بايستی کاملا با سيلندر قبلی احساس فشار نمايد. ( سيلندرهای باريک باعث افزايش طول و سيلندرهای قطور باعث افزايش قطر آلت می گردد )
طول سيلندر ها نياز به سفارش ندارد و در اندازه های متعارف می باشد.
لازم بذکر است که سيلندرهای با قطر کمتر از 1/2 سانتی متر و بزرگتر از 1/7 سانتی متر نيز وجود دارند ( هر چند بصورت محدود ولی سفارش داده شده است ) البته در مواردی که از سيلندرهای با قطر بيشتر استفاده می شود ايجاد خلاء موثر مشکل تر است.
 
مزايای دستگاه واکيوم

نعوظ مؤثر که منجر به رابطه زناشويی موفق می گردد در بيش از %98 موارد گزارش شده که در صورت توجه به توصيه های پزکان مجرب که با دفاتر فروش همکاری می کند می تواند تا %100 مؤثر واقع گردد اين دستگاه مورد تاييد انجمن اورولوژی ايران، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، بنياد جانبازان و مراکز دانشگاهی است و سازمان پژوهش ها و تحقيقات صنعتی اخيرا آنرا با درجه ابتکار مورد تاءيد قرار داده است و در اداره ثبت اختراعات (وابسته به سازمان ثبت اجوال کشور) نيز به ثبت رسيده است.
دستگاه قيمت و کيفيت بسيار مناسبی دارد (با طراحی و عملکرد منحصر به فرد و برتر از مشابه خارجی). دستگاه به مدت يکسال در زمينه عملکرد گارانتی است. در صورت مؤثر نبودن مبلغ پرداخت شده (پس از کسر %10) قابل استرداد می باشد. اين دستگاه از خدمات پس از فروش توسط پزشکان مجرب برخوردار می باشد.
 این دستگاه را می توانید از سایتwww.hamrahcom.com تهیه نمایید

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۱ اسفند۱۳۸۴ساعت ۹:۵۲ قبل از ظهر  توسط دکتر ارمین   |